Aslında LED’li kaynakları, tamamen eşsiz kılan özellik renk üretme yetenekleridir. LED kaynaklar, milyonlarca renk üretmelerinin beraberinde çok çeşitli renk sıcaklıklarında beyaz ışığı sağlayabilirler.

İnsanlık tarihi sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde olmuştur. Ateşi keşfeden insanoğlu ateşin üzerinde hayvan yağının yandığını fark etti. Bu muhteşem bir şeydi bunu değerlendirmeleri gerekliydi. Taştan, balçıktan veya hayvan boynuzundan yaptıkları haznelere hayvan yağlarını doldurup içerisine de yine hayvan kılı veya kara yosunundan fitiller yaparak ilk yağ lambalarını kullanmaya başladılar. MÖ 2000’li yıllarda cam işlemeciliğinin başlaması ile lamba tasarımında yeni bir çığır açıldığını söyleyebiliriz. 18. Yüzyıla kadar bu şekilde devam etmiştir. Son nokta ise ; LED, elektrik enerjisini ışığa dönüştüren yarı iletken bir devre elemanıdır. LED’li aydınlatma aygıtları ile yüksek ışık verimi, düşük enerji tüketimi, uzun ömür, daha iyi bir ışık yönlendirme seviyesi, düşük ultraviyole ve kızıl ötesi ışıması, daha yüksek renksel geriverim, farklı renkler elde etme konularında çok başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

LED’ler sağladıkları dim (ışığın kısılıp açılabilmesi) olanağının genişliği ile de kullanıcılara büyük avantaj sunmaktadır. Temelde elektronik bir devre elemanı olan LED ışık kaynaklarının elektronik kontrol sistemleriyle kullanılması, ortaya çok farklı sonuçların çıkmasını sağlar.

Köprülerde , yollar da , yapılarınızda , işletmelerinizde , villa ve konutlarınızın Aydınlatma ve ampul donanımlarında ihtiyacınızı karşılayacak malzemelerin teminini sağlayarak, ihtiyaç duyacağınız farklı kalitede ürün seçeneklerimizle çözüm sunmaktayız.